adwords uzmanlığı

Google 1.Sırada Yerinizi Alın | İzmir Google Ads Danışmanlığı

İzmir Google Ads danışmanlığı hizmetimiz ile dünyanın en popüler dijital reklam platformu olan Google da web sitenizi 1.sıraya taşıyor ve potansiyel müşterileriniz ile sizleri bir araya getiriyoruz.

İnternetin milyonlarca insan tarafından aktif olarak kullanılması firmaları Google Ads ile reklam vermeye yöneltmiş, bütçesinin belirli bir bölümünü bu reklamlara harcayan bütün işletmeler satışlarını arttırarak cirolarını katlamayı başarmıştır.

Dünyanın en büyük reklam şirketi olan Google, kendi bünyesinde ki Google Ads (Adwords) ile bireysel yada kurumsal hizmetler sunan bütün şirketlerin vazgeçilmezi haline gelerek sürekli yenilenen algoritması ile uzun yıllar sektörün lideri olarak kalacağını tüm dünyaya kanıtlamaya devam ediyor.

Dijital teknolojileri son derece yakından takip ederek kişi ya da kuruluşların kendi ihtiyaçlarına göre profesyonel danışmanlık hizmeti veren Kovan Ajans, sizi Google Ads dünyasının sınırsız avantajlarından yararlanmaya davet ediyor.

Peki nedir bu Google reklamları? Ne işe yarar? Nasıl Çalışır? Ciromuzu ve kazancımızı nasıl arttırır? Gelin Google reklamları İzmir hakkında ki tüm merak edilenlere birlikte göz atalım.

İzmir Google Reklam Danışmanlığı Olarak Neler Yaparız?

Hepimiz günlük yaşantımızda ihtiyaç duyduğumuz bilgileri Google’a soruyoruz. Örneğin evimizi taşıyacağımız zaman hemen internete girip arama motoruna evden eve taşımacılık, İzmir nakliye firmaları gibi kelimeler yazıyoruz.

Google’da önümüze o konuyla alakalı siteleri kendi içinde belirlediği algoritmaya göre sıraya koyarak bize sunar.

Burada hangi sitelerin ilk sıralarda yer alacağı o sitelerin site içi ve site dışı (arama motoru) optimizasyonlarıyla ilgilidir.

Verdiğimiz seo hizmeti ile alakalı yazıya göz atabilir ve seo ile Google’da nasıl üst sıralarda yer alabileceğinize göz atabilirsiniz.

Google ise verdiği ads hizmeti sayesinde kişi yada kuruluşların kendi belirledikleri anahtar kelimelerde 1.sayfada çıkmasını ve çok daha fazla insana ulaşmasını sağlıyor.

Yani arama motoruna evden eve taşımacılık yazıldığında siteniz 5.sayfada yer alıyorsa Google reklamları sayesinde artık 1.sayfada yer alarak satışlarınızı arttırabiliyorsunuz.

İzmir Google Ads Danışmanlık Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

  • Hedef Kitleyi Sınırlama

En önemli avantajlarından birisi hedef kitlenizi sadece sizin belirlediğiniz anahtar kelimeler ile sınırlayabilmenizdir.

Bu özellik sayesinde sadece sizi bulmasını istediğiniz insanlara ulaşır ve bütçenizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

  • Ülke ve Şehir Seçimi

Bu özellik sayesinde reklamınızı sadece sizin seçtiğiniz ülke ve şehirlerde gösterebilirsiniz.

Eğer İzmir’de hizmet veriyorsanız sadece İzmir’i seçebilir veya İzmir ve İstanbul’u birlikte seçerek her iki ilde ki müşterilerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Remarketing Özelliği

Google Ads tarafından sunulan bu harika hizmet sayesinde web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sizden sonra ziyaret ettiği bütün dijital platformlarda markanızın görüntülü reklamlarını görür.

Bu özellik ile müşterilerde marka bilinci oluşturulurken tekrar web sitenize gelerek hizmet satın alma oranlarına ciddi katkılar sağlar.

İzmir Google Ads İle Etkili Reklam Ajansı Kampanyaları Oluşturmanın Şartları

  • Hedef kitle ve rakip analizi
  • Anahtar kelime analizi
  • Dikkat çekici reklam metinleri hazırlama
  • Açılış sayfalarını doğru yönlendirme
  • Etkili reklam görselleri hazırlama
  • Reklam dönüşlerini inceleme
  • Yeni stratejiler belirleme

İzmir Google Ads (Adwords) Reklam Modelleri Nelerdir?

 >> Arama Ağı Reklamcılığı

Bu reklam türünde kullanıcıların google’a yazdıkları anahtar kelimeler o anahtar kelimelerde reklam kampanyası oluşturan web siteleriyle eşleşir ve google tarafından öne çıkarılır.

Birçok reklam verenin kullandığı bu yöntem birden fazla hizmete sahip olan firmalar için oldukça etkilidir.

Örneğin hem emlak hemde araç satışı yapan bir şirket satışını yaptığı menkullerle ilgili ayrı ayrı anahtar kelimeler belirleyerek doğru hedef kitleye ulaşabilmektedir.

Bunun yanında istemediğiniz anahtar kelimeleri pasif şekilde hedefleyerek öne çıkmak istemediğiniz anahtar kelimeleri belirleyebilirsiniz.

Ayrıca reklam kampanyanızı oluştururken tarih, saat ve konum seçimleri bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlıyor.

>> Görüntülü Reklam Ağı (GDN) Reklamcılığı

Bu model Google Ads görütülü reklam modelidir.

Reklamını yapmak istediğiniz hizmetlerin ve verilmek istenen mesajın yer aldığı banner şeklinde ki resimler internette ki binlerce internet sitesinde hedef kitlenize gösterilerek marka bilinirliği arttırılır.

Arama ağı reklamcılığında olduğu gibi görüntülü İzmir reklam ajansı modelinde de hedef kitlenizi belirlediğiniz anahtar kelime, konum, tarih, saat, sitelerde ki reklam yerleşimleri ve remarketing yeniden pazarlama gibi esnek seçeneklerle belirleyebilirsiniz.

Düzenlediğiniz kampanyaların etkilerini ve marka bilinirliğini arttırmak için çok iyi bir yöntemdir.

İşletmenizin veya firmanızın internet kullanıcıları tarafından farkedilmesini sağlayarak satışların hızlandırılmasına yardımcı olur.

Görüntülü reklamlar sayesinde binlerce internet sitesinde reklam vererek, hizmetlerinizi milyonlarca insana tanıtmış olursunuz.

Burada ki linke tıklayarak verdiğimiz diğer hizmetlerle alakalı yazılara ulaşabilirsiniz.