Seo Hizmeti

İzmir SEO Hizmeti İle Uçuşa Geçin! | İzmir SEO Ajansı

Seo hizmeti çalışmalarının blog, haber, kurumsal hizmetler, e-ticaret hatta dizi vb. tüm web sitelerin ziyaretçi trafiğini arttırmada temel belirleyici kriter olduğunu biliyor muydunuz?

İngilizcesi Search Engine Optimazition olan, Türkçe’de arama motoru opitimazasyonu anlamına gelen ‘seo’; en genel tanımıyla web sitenizin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında ilk sayfalarda ve en üst sıralarda yer alabilmesi adına yapılan birtakım çalışmaları ifade ediyor.

Temel amacı sitenizin performansını arttırmak olan optimizasyon çalışmaları, böylelikle daha fazla sayıda müşteri kitlesine hitap edebilmenize olanak tanıyor.

Yeni kurulmuş siteler bile doğru ve hedef odaklı çalışmalar doğrultusunda kısa bir süre içerisinde arama motorlarında hızlıca yükselebiliyor.

Eğer blog yazarak para kazanmak istiyorsanız yazıların google’da üst sıralarda yer alması için bütün arama motoru optimizasyonlarının eksiksiz yapılması gerekiyor.

Seo uyumlu web site sahibi olmanız; satışlarınızı yükseltebilmenize, müşterilerinizin gözünde rağbet gören bir site olabilmenize, kısacası diğer siteler arasında hızlıca sıyrılabilmenize de yardımcı oluyor.

Bizler, Kovan ajans olarak; blog, e-ticaret, haber, portal vb. farklı kategorilerdeki tüm sitelerinizin ihtiyacı olan seo optimizasyonu çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yürütüyor, kaliteli ve standartların oldukça üzerinde olan hizmetimiz ile sizlerin yardımına koşuyoruz.

Nitelikli ve sonuç odaklı İzmir seo hizmeti almak adına iletişim bilgilerimiz üzerinden hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Seo Hizmetimiz Hakkında

Günlük ziyaretçi trafiğini arttırmaya yönelik olarak yürütülen strateji ve teknikler olarak tanımlayabileceğimiz arama motoru optimizasyonu, birtakım kurallar çerçevesinde şekilleniyor.

Tüm çalışmalarının eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için öncelikle Google vb. arama motorlarının kurallarını kapsamlı bir şekilde ezbere bilmeniz gerekiyor.

Ancak arama motorlarının beklentileri oldukça yüksek olduğundan web site sahiplerinin tek başına bu çalışmaları yürütebilmeleri, maalesef ki pek de kolay olmuyor. Çünkü söz konusu arama motoru optimizasyonu olduğunda onlarca teknik bilgi ve birikim devreye giriyor.

Günümüzde arama motoru optimizasyonu, bu konuda eğitim almış, ardından da bilgilerini pratiğe dökmeyi başaran uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Bizler İzmir’in en dinamik ve en güçlü arama motoru optimizasyonu ekibine sahip olan ajansımız, web sitenizi en iyi şekilde optimize ediyor; bütün alışmalarımızda öncelikle Google kriterlerini göz önünde bulunduruyor, müşterilerimizden önce arama motorlarını memnun etmemiz gerektiğini gayet iyi biliyoruz.

İzmir seo ajansı olarak yalnızca temel kriterleri değil, en ince noktaları da dikkate alarak sunduğumuz hizmetimiz A’dan Z’ye her şeyi kapsıyor.

Profesyonel İzmir Seo Ajansı Olarak Neler Yaparız?

 • Analizlerimiz ile sitenizdeki mevcut eksiklikleri tespit etmek ve bu eksiklikler doğrultusunda ihtiyacınız olan doğru çalışmaları yürütmek,
 • Her bütçeye hitap eden İzmir seo paketlerimiz ile bütçenizi sarsmadan, sitenizi arama motorlarında yükseltmek,
 • Hizmet ya da marka bilinirliğinizi arttırmak adına sosyal medya ağları, haber siteleri dahil pek çok kaynaktan yararlanmak,
 • Belirli anahtar kelimeler doğrultusunda arama motoru optimizasyonuna uygun, kaliteli ve özgün içerikler hazırlamak,
 • Arama motorlarında en çok aranan anahtar kelimeleri baz alarak, tüm çalışmaları gerçekleştirmek,
 • Bilinirliğinizi arttırmaya yönelik çalışmalara odaklanmak,
 • Kapsamlı backlink çalışmaları ile diğer sitelerde ki ziyaretçileri sitenize yönlendirebilmek,
 • Her şeyden öte sitenizin erişilebilirliğini maksimize etmek yani sitenizdeki tüm sayfaların tıklanır tıklanmaz saniyeler içerisinde açılmasını sağlamak,

Tabii ki arama motoru optimzasyonu hizmetimiz yukarıda sıraladıklarımız ile sınırlı değil. Yukarıdaki çalışmalarımızın yanı sıra iç site ve dış site optimizasyonuna dair aklınıza gelebilecek her konuda çalışmalar yürütüyoruz.

Yani sitenizi optimize edebilmek(iyileştirmek) adına büyük bir itina ve yüksek disiplinle çalışıyoruz. En ufak ayrıntıları bile gözden kaçırmıyor, her şey bir yana büyük bir sorumluluk altında olduğumuzun bilinciyle hareket ediyoruz.

Seo uyumlu site çalışmalarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak adına bizimle irtibat kurabilirsiniz.

İzmir Seo Firması İle Kurumsal ve Bireysel Hizmetler

Şirket, firma ve e-ticaret sitelerinin arama motorlarındaki yerini sağlamlaştırmak yani üst sıralarda bulunmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara kurumsal İzmir seo hizmeti adı veriliyor.

Özel şirketlerin yanı sıra kamu kurum kuruluşlarına ait sitelerin de mutlaka kurumsal optimizasyon kriterlerine uygun bir şekilde hazırlanmaları gerekiyor.

Makyaj, sağlık, cilt bakım vb. kategorilerdeki bloglara, sanatçılara ait sitelere kısacası kişisel sayfalara dair yapılan çalışmalar ise bireysel seo çalışmaları olarak kabul ediliyor.

Sitenizde kayda değer bir ziyaretçi trafiğine kısa sürede ulaşabilmek adına bireysel ya da kurumsal seo hizmetimizden sizler de yararlanabilirsiniz.

İzmir Seo Uzmanı 

Yaklaşık 10 yıl önce tüm web site sahipleri kendi sitelerini kolaylıkla yönetebiliyor, temel birtakım çalışmaları kendileri yaparak, arama motorlarında varlıklarını sürdürebiliyorlardı.

Ancak Google algoritmalarındaki güncellemeler ve değişiklikler, arama motolarında yükselebilmenin eskiye nazaran kat ve kat daha da zorlaşmasına neden oldu.

Bu durum, yeterli optimizasyon çalışması bulunmayan sitelerin hem Google hem de Google kullanıcıları tarafından gözden düşmesini de beraberinde getirdi.

Yani günümüzde tüm çalışmaların Google algoritmalarına hakim olan uzmanlar tarafından yürütülmesi adeta bir zorunluluk haline geldi.

Bir diğer deyişle arama motoru optimizasyonu alanında uzmanlaşmış, profesyonel kişilere duyulan ihtiyaç artmaya başladı.

Böylelikle, son yılların en gözde meslek dallarından biri olan İzmir seo danışmanlığı doğmuş oldu.

En genel tanımıyla İzmir seo uzmanı; arama motoru optimizasyonuna hakim olan profesyoneller tarafından verilen eğitimlerle kendini geliştiren ve optimizasyon çalışmalarını yürüten kişilere deniliyor. Lakin günümüzde arama motoru optimizasyonu konusunda pek de bilgisi olmayan kişiler tarafından da ne yazık ki optimizasyon hizmeti sunuluyor.

Bu durum da müşterilerin mağdur olması, web sitelerinin istenilen ziyaretçi kitlesine ulaşamaması anlamına geliyor.

Bu yüzden de hizmet sunduğunu iddia eden her ajans ya da freelancer ile çalışmamanız gerekiyor. Aksi halde kaybeden taraf siz oluyor, sitenizde herhangi bir ilerleme kaydedemediğiniz gibi gereksiz yere de para harcamış oluyorsunuz. Sonuç olarak, mağdur olan taraf sizden başkası olmuyor.

Sitenizde kısa sürede gözle görülür iyileşmelere tanık olmak için hizmet aldığınız ajans ya da kişi seçiminde oldukça titiz davranmalı, öncelikle ajans ya da kişinin referanslarını, eğitimini ve tecrübelerini kontrol etmelisiniz.

Yalnızca uygun fiyatlı hizmet sunduğu için ajans tercihinde bulunma hatasına asla düşmemelisiniz.

Site İçi Seo ve Site Dışı İzmir Seo Hizmeti Nedir?

Site içi seo terimi; sitenizin içerisinde yapılan bütün düzenlemeleri kapsar.

Bunlar; site dizaynı, site içeriklerinin düzenlenmesi, sitede kullanılan grafikler vb. sitede mevcut olan tüm her şeyi içeriyor.

Site dışı seo sitenizin google gibi arama motorlarına tanıtılması, site haritasının oluşturularak google’a gönderilmesi, diğer sitelerden yapılan backling çalışmaları ve sosyal medya araçlarından link çıkışı vb. bazı işlemlerle sitenize farklı kaynaklardan ziyaretçi yönlendirme çalışmalarını ifade ediyor.

Haber sitelerinde sitenizle ilgili yayınlanan tanıtım metinleri, içerik paylaşımları ve tüm backlink çıkışları dış optimizasyon çerçevesinde ele alınıyor.

Her ikisi birbirinden bağlantısız gibi görünse de aslında hem site içi hem de site dışı optimizasyon çalışmalarının birlikte yürütülmesi gerekiyor.

Her iki optimizasyona hakim uzman personellerimiz tarafından paralel bir şekilde yürütülen çalışmalar sayesinde arama motorlarında tıpkı bir yıldız gibi parlayabilirsiniz.

İzmir Seo Fiyatları

Günümüzde seo fiyatları, hizmet aldığınız ajansa, kişiye göre değişiklik gösterebiliyor.

Aynı zamanda hangi paket tercihinde bulunduğunuz da fiyatları doğrudan etkiliyor.

İzmir seo hizmeti paketlerinin içeriğine göre fiyatlarda bazı farklılıklar olabiliyor.

Piyasada düşük fiyata hizmet sunan kişilerin sunduğu çalışmaların çoğu zaman yetersiz olduğunu bir kez daha hatırlatıyor; Kovan ajans olarak; cazip fiyatlarımız ile uzun yıllar boyunca sizinle çalışma kararlığını gösterebileceğimizin şimdiden sözünü veriyoruz.

Size özel paketlerimizin içeriği hakkında bilgi almak ve hangi paket içeriğinin sizin sitenize daha uygun olduğunu öğrenmek için bizi arayabilir veya iletişim formundan yazabilirsiniz.

İzmir Lokal Seo Hizmeti

Lokal seo hizmeti; arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmenizi hedefleyen, hizmet verdiğiniz il, ilçe ve bölgeye dair yapılan aramalarda ön plana çıkabilmenizi amaç edinen birtakım çalışmaları ifade ediyor.

Yani genel seo çalışmalarından farklı olarak, belirli bir bölgede, il ya da ilçede sizinle aynı hizmeti veren rakipleriniz arasından sıyrılabilmeniz, arama motorlarında bölgesel aramalarda ilk sıralarda bulunmanız anlamına geliyor.

yerel arama listelerinde rakiplerinize üstünlük sağlayın

İzmir Lokal Seo Hizmeti

Şayet bölgesel çapta hizmet veren yani Tüm ülkedeki ya da yurtdışındaki müşterilere yönelik olmayan bir işletmeniz varsa, mutlaka lokal seo hizmeti almanız gerekiyor.

Pastane, restoran, hastane, fizik tedavi merkezi, spor salonu, yemek hizmetleri vb. yalnızca belirli bir il ya da bölge ile sınırlı olan bir hizmet veriyorsanız; Google arama motorlarında yapılan il, ilçe bazlı arama sonuçlarında en üst sıralarda çıktığınız takdirde işletmenize yakın mesafede ikamet eden müşteri kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Böylelikle müşteri ağınızı genişletebilir, popüler bir işletme haline gelebilir, bölgenin en gözde ve en saygın firma ya da işletmelerinden biri olarak, rakip işletmeleri geride bırakabilirsiniz.

Bizler; Kovan Ajans olarak, lokal seo hizmeti veriyor; il, ilçe ya da bölge odaklı arama motoru sonuçlarından en üst sıralarda ve ilk sayfada yer alabilmenize olanak tanıyoruz.

Kaliteli ve sonuç odaklı bir hizmet almak adına bizi tercih edebilirsiniz.

Lokal Seo Nedir?

Yerel yani bölgesel seo, arama motoru sonuçlarında firma ve işletme bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde müşterilerinize ulaşabilmesi amacıyla yararlanılan bazı seo tekniklerine deniliyor.

Bu noktada firma bilgilerinizin öncelikle Google Maps yani Google Haritalar’da yer alması gerekiyor.

Lokal çalışmalar esnasında genel seodan farklı olarak, site trafiğinizin artmasına yardımcı olacak birtakım özel algoritmalardan yararlanılıyor.

Son derece geniş kapsamlı olan lokal seo ile yerel arama sonuçlarında hızlıca yükselebilmeniz mümkün bir hale geliyor.

Hizmet verdiğiniz yani işletmenizin yer aldığı il ya da ilçedeki potansiyel müşterilerinize erişebilmeniz adına yapılan bu çalışmalar, arama motorlarında yapılan genel aramalarda üst sıralarda yer almasanız bile bölgesel aramalarda üst ve ilk sıralarda çıkmanızı sağlıyor.

Şayet tüm ülkedeki müşterilerinize ulaşabilmeyi hedeflemiyorsanız, yani satış odaklı bir e-ticaret siteniz yoksa, verdiğiniz hizmet yalnızca ilçe ya da il ile sınırlıysa doğru lokal hizmet alarak, hem site trafiğinizi hem de müşterilerinizin sayısını arttırabilirsiniz.

Lokal Seo Nasıl Yapılır?

Lokal seo; birtakım sıralı işlemlerinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ile yapılıyor. Bölgesel seonun olmazsa olmaz aşamalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Google Business kaydı:

Lokal seonun ilk ve en önemli aşamalarından biri olan Google Business kaydı, işletmelere firmalarını Google Haritalar servisine ekleyebilme şansı tanıyor.

Yani firmanın arama motorlarında arandığında Google Map’te görüntülenebilmesi adına Google Business kullanımı, hayati bir önem taşıyor.

Google Business, web sitesi olmayan bir firmanın bile arama sonuçlarında ilk sıralarda bulunabilmesine imkan sunuyor.

Hatta bu Google servisi içerisinde kendinize bir web sitesi bile açabiliyorsunuz.

Google Business servisi sayesinde işletmenize dair etkinlikleri, yenilikleri ve haberleri paylaşabiliyor, potansiyel müşterilerinizi böylelikle sitenize çekebiliyorsunuz.

Goggle Business servisini en iyi şekilde kullanabilmeniz için mutlaka kaliteli bir seo uyumlu içerik hazırlamanız, işletmenize dair çözünürlüğü yüksek olan fotoğraflar eklemeniz, profil ve kapak resmi kullanmayı unutmamanız, günün hangi saatleri içerisinde hizmet verdiğinizi paylaşmanız yani açılış ve kapanış saatlerinizle ilgili bilgilere de yer vermeyi unutmamanız gerekiyor.

Bununla birlikte müşterilerden gelen yorum ve puanlar, sitenizin ya da firmanızın Google nezdinde değerinin artmasını sağlıyor.

Google Map Maker kullanımı:

Türkçe karşılığı Google harita oluşturucu olan bu servis, sizlere Google harita sonuçlarında yer alabilme hakkı tanıyor.

Başarılı bir bölgesel seo çalışması adına tüm işletmelerin muhakkak Google Haritalar’a kayıt olmaları, aynı zamanda Google harita sayfasına da tanıtım yazısı almaları gerekiyor.

Kaliteli Backlink kullanımı:

Tıpkı genel seo çalışmalarında olduğu gibi bölgesel seo çalışmalarında da sitenizde mutlaka kaliteli linklerin bulunması, sitenizin çöp niteliğinde backlinklerden arındırılması gerekiyor.

Eksiksiz işletme bilgileri:

Arama motorlarında bölgesel olarak en üst sıralarda çıkabilmek adına gerek sitenizde gerekse Google Business ve kullandığınız diğer servislerde işletme bilgilerinize eksiksiz bir şekilde yer vermelisiniz.

Adresinizin, isminizin, işletmenizin telefon numaralarının üye olduğunuz tüm platformda aynı olduğundan yani bilgilerinizin tutarlı olduğundan emin olmalısınız.

Yerel anahtar kelimelerin doğru kullanımı:

Lokal seo çalışmaları esnasında kullanılan anahtar kelimeler de işletmenizin bulunduğu il, ilçe ya da bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor.

Düzgün ve etkili anahtar kelimelerle hazırlanmış içerikler, sitenizin bilinirliğinin artmasını, üst sıralara yerleşmesini direk olarak olumlu bir şekilde etkiliyor.

Lokal Yorumlar:

Yerel arama sonuçlarını direk olarak etkileyen bir diğer temel faktör olan lokal müşteri yorumları, web sitenizin ne denli güvenilir olduğunu kanıtlamanızı sağlıyor.

Aynı zamanda Google tarafından da nitelikli ve güvenilir bir işletme ve adres olarak kabul edilmenize aracılık ediyor.

Bu noktada daha çok sayıda müşteri yorumu almak adına indirim ya kampanya yapabilir; böylelikle potansiyel müşterilerinizle etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Lokal Seo Hizmeti Fiyatları

Lokal seo hizmeti fiyatları, hizmet aldığınız ajansın niteliğinee göre değişiklik gösterebiliyor.

Bizler; hem uygun hem de kaliteli hizmetimiz ile beklentilerinizi tam anlamıyla karşılıyor, sitenizi kısa bir sürede Google vb. arama motorlarında bölgesel olarak en üst sıraya taşıyacağımızın şimdiden sözünü veriyoruz.

Fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi alabilmek adına bize dilediğiniz zaman iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir’de Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

 • Alsancak
 • Konak
 • Bornova
 • Bostanlı
 • Karşıyaka
 • Gaziemir
 • Buca
 • Karabağlar
 • Kemalpaşa
 • Narlıdere
 • Balçova
 • Karaburun
 • Seferihisar
 • Urla
 • Foça
 • Aliağa
 • Menderes
 • Menemen
 • Çiğli
 • Dikili
 • Bergama
 • Bayındır
 • Kiraz
 • Ödemiş
 • Beydağ
 • Kınık
 • Torbalı
 • Selçuk
 • Tire

ilçeleri ile tüm bölgelerden bize ulaşabilir ve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İzmir web tasarım hizmeti hakkında bilgili almak için ilgili yazımızı ziyaret edebilir, burada ki linke tıklayarak verdiğimiz diğer hizmetlerle alakalı yazılara ulaşabilirsiniz.