Mobil Uygulama Tasarım Hizmeti

Akıllı telefonlarımızı deyim yerindeyse gün boyunca elimizden düşürmediğimiz bu günlerde web sitemizin mutlaka mobil ile uyumlu olması yani mobil cihazlardan da sitemize kolaylıkla ulaşılabilmesi gerekiyor.

Bununla birlikte sitemize ait bir mobil uygulamanın bulunması; adeta daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmemiz, satış oranlarımızı ve marka bilinirliğimizi arttırabilmemiz yolunda oldukça önem arz ediyor.

mobil uygulama tasarımı hizmeti

Pek çok büyük firmanın yararlandığı mobil uygulamalar; kullanıcılara diledikleri an alışveriş yapabilme şansı tanıyor. Yalnızca e-ticaret sitelerinin değil blogların, haber sitelerinin bile yararlanabileceği mobil uygulamalar; takipçilerinizin sizleri her an, nerede olurlarsa olsunlar, internete erişebildikleri müddetçe sizi takip edebilmelerini mümkün bir hale getiriyor.

Bizler; Kovan Ajans olarak, mobil uygulama tasarlama hizmeti de sunuyor; web sitenizin yanı sıra mobil platformlar aracılığıyla da müşterilerinize seslenebilmenize, onların size ulaşabilmelerine olanak tanıyoruz.

Mobil uygulama geliştirme ve tasarlama hizmet kapsamımız ile ilgili detaylı bilgi alabilmek adına bizlere dilediğiniz an iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mobil uygulama tasarlamanın püf noktaları nelerdir?

Yazılım geliştirme uzmanları tarafından geliştirilen mobil uygulamaların web site tasarımından farklı olarak, kendine özgü birtakım kriterleri bulunuyor.

Öyle ki kullanıcılar tarafından kolaylıkla kullanılabilen, basit ve gelişmiş bir ara yüze sahip olan, yeterince anlaşılır ve net olan mobil tasarımlar; daha çok sayıda kullanıcıya sahip olabilmenize aracılık ediyor.

Kullanımı yeterince kolay olmayan, kullanıcıları zorlayan tasarımlar ise kullanıcıların uygulamanızı indirdikten sonra kullanmamaları, bir süre sonra uygulamayı mobil cihazlarından silmeleri ile sonuçlanabiliyor.

Bu yüzden mobil geliştirme ve tasarım hizmeti almak için firma tercihinde bulunurken son derece titiz davranmanız ve sahip olması gereken nitelikleri kapsamlı bir şekilde bilen, bilinçli, yenilikçi ve hayal gücü yüksek olan tasarımcıları tercih etmeniz gerekiyor.

Bizler, bu yazımızda kısaca mobil uygulama tasarımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları sıralamaya çalışacağız:

Hedef kitlenin doğru ve detaylı bir şekilde analiz edildikten sonra belirlenmesi:

Tıpkı web tasarımında olduğu gibi mobil uygulama tasarımında da mutlaka hedef kitlenizi düzgün bir şekilde analiz edebilmeli, ardından da hedef kitlenizin zevkine ve beklentilerine hitap eden bir tasarıma ağırlık vermelisiniz.

Mobil uygulamanın basit ve kolay bir kullanıma sahip olması:

Karmaşık, kullanımı zor ve sıkıcı tasarımlar; maalesef ki uygulamayı indiren kullanıcıların bir süre sonra uygulamanızdan sıkılmasını ve kullanıma son vermesini beraberinde getiriyor.

Bu yüzden de tasarım esnasında sadece farklı ve iddialı olmak adına karmaşık ve kullanıcıların kafasını karıştıran aplikasyonlara yer vermemeniz gerekiyor.

Uygulamanın mobil cihazların yanı sıra tablet ve masaüstü bilgisayarlarla da uyumluluk arz etmesi:

Uygulamanızın masaüstü bilgisayarlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar ile de uyumlu olması, kullanıcıların ve müşterilerinizin hizmetinize ya da ürünlerinize istedikleri cihazlardan ulaşabilmeleri anlamına geliyor.

Uygulamanın tüm cihazlarla uyumlu olduğundan emin olarak, kullanıcı ağınızı genişletebilirsiniz.

Uygulamanın minimalist ve hedef odaklı bir tasarımının olması:

İlgi çekici bir tasarım, illa ki tasarımın karışık ve kullanımının zor olması ile elde edilmiyor. Basit, sade bir tasarımının eşlik ettiği canlı ve ilgi çekici öğeler; karmaşık öğelere nazaran daha çok talep görüyor.

Renk uyumlarına özen gösterilen, belirli bir hedefe yani belirli tasarım öğelerine odaklanmış bir mobil uygulama ile kullanıcılarınızın uygulamanızdan daha memnun kalmalarını garantileyebilirsiniz.

Font seçimi esnasında titiz davranılması:

Ekran boyutunun web site tasarımına nazaran daha küçük olduğu mobil uygulama tasarımı esnasında uygulamanın bütünü ile uyumlu olan, ne çok kalın ne de çok ince olan fontlara yer vermeniz gerekiyor.

Font seçimi esnasında mümkün olduğunca titiz davranarak, kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunabilirsiniz.

Animasyonlara gereken özenin gösterilmesi:

Uygulamada kullanılan ve tercih edilen animasyonların da kullanıcılara hitap edebilmesi,  onların beklerken sıkılmamalarını sağlaması ve kullanıcıları uygulamanızda tutabiliyor olması, başarı için oldukça önem arz ediyor.

Android ve IOS işletim sistemleri ile uyumlu olması:

Android ve IOS işletim sistemlerinin her ikisiyle de uyumlu olan, yani tüm akıllı cihazlardan kolaylıkla erişilebilen mobil uygulamalar; tek bir işletim sistemi ile uyumlu olanlara göre daha iyi dönüşler alabilmenize fırsat tanıyor.

Her iki işletim sistemiyle de uyumlu olan uygulamalar; daha çok sayıda kişinin mobil uygulamanızı indirebilmesi yani daha çok kullanıcıya sahip olabilmeniz demek olduğundan tasarım esnasında bu özelliği de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

Android mobil uygulama tasarlama ya da IOS mobil uygulama tasarlama hizmetimizle ilgili detaylı bilgi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Android Mobil Uygulama:

Günümüzde Sony, Samsung, LG gibi pek çok akıllı cihaz markasının işletim sistemi olan Android mobil uygulama ile pek çok cihaza erişebileceğiniz bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Kullanıcıların farklı android cihazlardan uygulamanıza tek bir tıkla erişebilmesini sağlayabilirsiniz.

İOS Mobil Uygulama:

Apple cihazlarla birebir uyumlu olan IOS mobil uygulama hizmetimizden yararlanarak, tüm Apple cihazlardan uygulamanıza anında ulaşılabilmesini sağlayabilir, gelişmiş ve sade ara yüzü, muhteşem performansı ile ön plana çıkan uygulamanız ile hafızalara kazınabilirsiniz.

Çapraz Platform(Cross):

Hem Apple hem de Android işletim sisteminin kullanıldığı mobil cihazlardan erişilebilen çapraz platform ile geliştirilen bir mobil uygulama ile Android ve IOS akıllı cihaz kullanıcılarına ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Fiyatları:

Uygulamanın sahip olacağı işletim sistemi, nasıl bir web sitesine sahip olduğunuz, faaliyet gösterdiğiniz sektör vb. farklı etmenler belirleyici olabiliyor.

Bizler; Kovan Ajans olarak hem uygun fiyatlı hem de kaliteli mobil geliştirme fiyatlarımız ile beklentilerinizi her anlamda karşılamaya özen gösteriyoruz.

Aklınızdaki mobil uygulama fikrinin hayat bulması adına bizi tercih edebilir; yaratıcı ve yenilikçi ekibimizle tasarımın her aşamasında işbirliği içinde hareket edebilirsiniz.

Fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için bize telefon numaralarımız ya da mail adresimiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Burada ki linkle tıklayarak verdiğimiz diğer hizmetlerle alakalı yazılara ulaşabilirsiniz.