WordPress Web Siteleri İçin Güvenlik Hizmeti

Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan, web sitesi sahiplerinin ilk tercihleri arasında bulunan WordPress içerik sistemine yönelik kötü niyetli kişiler tarafından gerçekleştirilen saldırılar; her geçen gün daha da artıyor.

WordPress içerik sistemi; bu saldırıları önlemeye yönelik çalışmalarına devam ededursun, bu noktada web site kullanıcılarına da sitelerinin güvenliğini arttırmaya yönelik pek çok görev düşüyor.

Şayet WordPress sitenizi nasıl daha güvenlikli bir hale getirebileceğiniz bilmiyorsanız; sitenizi her türlü saldırıya karşı koruyabilmek adına mutlaka uzmanlardan yardım almalı, sitenizi profesyonellere teslim etmelisiniz.

Bizler; Kovan Ajans olarak, uzman kadromuz ile web sitenizin güvenliğini tehdit edebilecek her türlü saldırıya karşı önlemlerimizi alıyor, sitenizi koruma altına alıyoruz.

Tüm web site sahiplerine sunduğumuz ‘Wordpress Güvenlik Hizmetimiz’ ile ilgili olarak detaylı bilgi edinebilmek adına bize dilediğiniz an ulaşabilirsiniz.

Nasıl Bir Hizmet Sunuyoruz?

WordPress güvenlik hizmeti kapsamında sitelerinize yönelik gerçekleşebilecek saldırıları bertaraf ediyoruz. Bu noktada işe sitenizdeki olası güvenlik hatalarını ve açıklarını tespit ederek ve bu hata ve açıkları düzelterek başlıyoruz.

Sitenize ait uygulama ve sunucu güvenliğini eksiksiz bir şekilde adım adım tamamlıyoruz.

WordPress sitelere yapılabilecek her türlü saldırı yöntemini ezbere biliyor, sitenizde olası bir güvenlik açığına yer vermemeye özen gösteriyoruz.

Sitenizi saldırılara açık bir hale getirebilen tüm eklenti ve widgetleri sitenizden kaldırıyor, böylelikle sitenizi potansiyel saldırılara karşı güçlendiriyoruz.

WordPress web siteleri için güvenlik hizmet kapsamımızın içeriğine dair ayrıntılı bilgi için bizi hemen arayabilirsiniz.

WordPress Sitelerde Sıklıkla Yapılan Güvenlik Hataları Nelerdir?

WordPress sitelerin saldırılardan olumsuz bir şekilde etkilenmesine neden olan, yaygın rastlanılan güvenlik hatalarını aşağıdaki şekilde sıralayabilmemiz mümkün:

WordPress Sitesini Güncel Tutmama:

WordPress sitelerinin zamanında güncellenmemesi, saldırılara kolaylıkla maruz kalmalarının en önemli nedenleri arasında bulunuyor.

WordPress sitenizi nasıl güncelleyebileceğinizi tam olarak bilmiyor ya da eksik güncellediğinizi düşünüyorsanız, bu aşamada bizden yardım alabilirsiniz.

Kullanıcı Yani Yönetici Bilgilerini Değiştirmeme:

Çoğu zaman hackerler; pek de zorlanmadan sitenize ait kullanıcı adınızı ve şifrenizi kırarak, sitenizi ele geçirebiliyor.

Bu yüzden kullanıcı adınızı ve şifrenizin mutlaka ilk kullanım sonrasında güncellemeniz yani değiştirmeniz gerekiyor.

Düzenli Olarak WordPress Zararlı Yazılım Taraması Yapmama:

Web sitelerindeki eklenti ve tema açıklarından yararlanan hackerler, sitelere kolaylıkla zararlı yazılımları bulaştırabiliyor.

Sitenizi zararlı yazılımlardan korumak içinse düzenli olarak zararlı yazılım taraması yapmanız gerekiyor.

Sitenize wordpress güvenlik eklentisi kurarak, zararlı yazılımları tespit edebilirsiniz.

WordPress güvenlik eklentisi kurulumu hakkında pek de bilginiz yoksa bu noktada da bize danışabilirsiniz.

PHP Hata Raporlamayı Devre Dışı Bırakmama:

Web sitenizi yeni yeni keşfetmeye başladığınız ilk zamanlarda PHP hata raporlama ile sitenizde neyin yanlış ilerlediğini öğrenebilirsiniz.

Lakin bu uygulamayı düzenli kullanmanız; ciddi güvenlik ihlali anlamına geldiğinden belirli bir süre sonra PHP Hata Raporlamayı muhakkak devre dışı bırakmayı unutmamanız gerekiyor.

WordPress Yedekleri Oluşturmama:

Bazen ne kadar önlem alınırsa alınsın, büyük bir bütçe ayrılan siteler bile saldırılar sonrası hacklenebiliyor.

Bu durumdan en hasarsız şeklinde kurtulabilmenin yolu ise zamanında WordPress site yedekleri oluşturmaktan geçiyor.

Bizler, Kovan Ajans olarak, wordpress yedekleme eklentilerini kullanarak, sitenizin yedeklerini alıyoruz.

Kullanılmayan Tema ve Eklentileri Siteden Kaldırmama:

Hackerler; genellikle kullanılmayan tema ve eklentileri kullanarak, admin paneline ulaşma yolunu tercih ediyor.

Hatta eklenti ve temalar sayesinde sitenizin sunucusuna bile zararlı dosyalar yükleyebiliyor.

Bu yüzden de WordPress sitenizin güvenliğini maksimize edebilmek adına kullanmadığınız eklenti ve temaları sitenizden kaldırmayı unutmamanız, oldukça önem arz ediyor.

Güvenlikli ve Kaliteli Bir Hosting Hizmeti Almama:

WordPress sitelerine yönelik saldırıların neredeyse yarısı hosting açıklarından gerçekleşiyor.

Bu yüzden hosting seçimi esnasında titiz davranmanız, belirli kriterlere sahip olan bir firma ile anlaşmanız gerekiyor.

Zararlı Botları Zamanında Engellememe:

Zararlı botların zamanında engellenmemesi, wordpress site sahiplerinin yapabileceği en ciddi hatalar arasında bulunuyor. Zararlı botları engelleyerek, sitenizin güvenliğini maksimize edebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz noktaların wordpress siteleri saldırılara maruz bırakan en önemli etmenlerden yalnızca birkaçı olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıdaki ihlallerin yanı sıra pek çok yanlış uygulama; sitelerin maalesef ki rahatlıkla hacklenmesine neden olarak, adeta sitelerin sonunu hazırlıyor.

Bu yanlış uygulamalarla birlikte sitelere dair herhangi bir güvenlik önleminin alınmaması, sitenizin ömrünün sandığınızdan da kısa olmasına yol açıyor.

Hemen ajansımızla iletişime geçerek, sitenizin güvenliğini maksimize edebilir; yıllardır süren çabalarınızın ve çalışmalarınızın hackerler yüzünden karşılıksız ve sonuçsuz kalmasını önleyebilirsiniz.

WordPress Web Siteleri için Güvenlik Hizmeti Fiyatları:

WordPress güvenlik hizmeti fiyatları, hizmet aldığınız ajans ya da firmaya göre değişiklik gösterebiliyor.

Sonuç odaklı bir hizmet alabilmek için mutlaka profesyonellerle anlaşmanız gerekiyor.

WordPress güvenlik hizmeti fiyatlarımızla ilgili detaylı bilgi için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Burada ki linkle tıklayarak verdiğimiz diğer hizmetlerle alakalı yazılara ulaşabilirsiniz.Call Now Button